10 Temmuz 2011 Pazar

Okan Aydın Geleceği Hakkında Röportaj

Meksika'da devam eden FIFA U17 Dünya Kupası'nda 8 Türk kökenli futbolcusuyla fırtına gibi esen Alman U17 takımının oyuncusu Okan Aydın, dünya kupasında iddialı olduklarını söyledi. "Gelecekte Türk A Milli takımı mı? Yoksa Almanya mı?" sorusunu da yayınlayan Okan'ın ailesi ise oğullarının başarısı ile gurur duyuyor.

ALMAN A milli takımının geleceğini şekillendirecek olan U17 futbol takımı adeta Türk milli takımını andırıyor. Meksika'da düzenlenen FIFA U17 Dünya Kupasına fırtına gibi başlayıp, grup maçlarında üçte üç yaparak çeyrek final kapısını aralayan Alman U17 milli takımında 8 Türk kökenli futbolcu yer alıyor. Dünya kupasının ilk üç maçında attığı üç golle Alman U17 takımını sırtlayan ve büyük gelecek vaad eden 1995 doğumlu Okan Aydın, aynı zamanda Bayer 04 Leverkusen genç takımının da oyuncusu. Okan takım olarak dünya şampiyonasında iddialı olduklarını söyledi. 10 Temmuz'da oynanacak final maçıyla sona erecek olan dünya kupası öncesi Alman U 17 takımının Türk kökenli başarılı futbolcu Okan Aydın ve ailesi DHA'ya konuştu.

FUTBOL BENİM DÜNYAM

Bu dünya kupasında iddialı olduklarını ve kendilerine güvendiklerini belirten Okan Aydın, "Futbol benim dünyam. Gelecekte de iyi bir futbolcu olup gerek milli takımda gerekse Leverkusen A takımında oynamak isterim. Takımımızda çok sayıda Türk kökenli futbolcu var ve ortamımız çok güzel. Kendi aramızda hem Türkçe hem Almanca konuşuyoruz. Bu dünya kupasında birinci olup kupayı kaldırmak istiyoruz" dedi.

HENÜZ KARARIMI VERMEDİM

Sadece milli takım değil Leverkusen genç takımında da forvet oyuncusu olan Okan "Gelecekte Türkiye için mi yoksa Alman A milli takımı için mi top koşturacaksın?" sorusuna ise şu cevabı verdi: "10 yıldır Leverkusen takımında oynuyorum ve her şey çok güzel gidiyor. İnşallah gelecekte leverkusen A takımında forma giyerim. Şu an için milli takım düzeyinde ise Almanya U17 milli takımı için ter döküyorum. Türk milli takımı da istiyor ama ben şimdilik Almanya'yı tercih ettim çünkü Almanya ile Avrupa şampiyonasında oynadım. Gelecekte A milli takım seviyesine kadar çıkmak istiyorum ancak henüz bu takım Türkiye mi yoksa Almanya mı olur henüz kararımı vermedim."

GÖNLÜM TÜRKİYE'DEN YANA

Okan'ın babası Özkan Aydın ise oğlunun kulüp bazında Bayer Leverkusen, milli takım olarak ise Türkiye A Milli takımında oynamasından yana olduğunu dile getirerek şöyle konuştu: "Oğlumla tabiki gurur duyuyoruz. Buraya kadar gelmeleri, milli takımda oynamaları, Leverkusen'da oynamaları, bu çok gurur verici birşey. Bizde oğlumuzun arkasında duruyoruz tabiki. İnşallah Allah önünü açar, daha ilerilere gidebilir. Bizimde desteğimiz oldu tabi küçükken. Küçük yaşta da belliydi iyi bir futbolcu olacağı. Biz Türküz tabiki şuan Alman Milli takımında şimdilik oynuyor, onlar kaptılar, ilerisi ne gösterir bilemeyiz. Tabiki ben babayım gönlümüz tabiki Türklerden tarafa olur, inşallah olur. Kulüp bazında ise Leverkusen'de oynamasını isterim."

FUTBOLCU OLACAĞI ÇOCUKLUĞUNDAN BELLİYDİ

Genç futbolcu Okan'ın annesi Şengül Aydın ise oğlunun başarıları ile gurur duyduğunu belirterek, "Başarılarını görünce ailece gurur duyuyoruz çocuğumuzla. Televizyonda maçlarına baktığımız zaman heyecanlanıyoruz ve bu çok güzel birşey. Çocukluğu aktif bir çocuktu, yani durduğu yerde durmayan bir çocuktu. Çok hareketliydi, arkadaşları ile dışarıdan top oynamaktan gelmezdi. Küçüklüğünden beri topu çok seviyordu. Babası sayesinde futbolu sevdi, babası da futbol oynadığı için beraber hep maçlara giderlerdi. Bundan sonra geleceği konusunda kendisi karar verecek" diye konuştu.


(Haber: Mesut ZEYREK - Kamera: Nurdan AYDINALIN / LEVERKUSEN - DHA)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder